OGŁOSZENIA I INTENCJE MSZY ŚW.

I NIEDZIELA ADWENTU

Nie wiemy, w którym dniu nasz Pan przyjdzie, dlatego mamy uważać i czuwać bezustannie… Kiedy czas ten nadejdzie, nie mamy spać zajęci światem, ale gorliwie zajmować się sprawami Królestwa Bożego… Pan przyjdzie, Pan nadchodzi, Jego przyjście jest pewne, Jego przyjście będzie nagłe i potężne… Pan mówi do wszystkich: Czuwajcie! Szczęśliwi, którzy noszą Chrystusa w swoim sercu i zabiegają o Jego sprawy.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy szczególny czas przygotowania na przyjście Pana.

> Na każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny.Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są częścią wynagrodzenia Sióstr Zakonnych posługujących w naszej parafii. Niech będą one również naszym dziękczynieniem za pracę i starania sióstr, które wszyscy widzimy. Opłatki będziemy mogli nabywać w kościele – w zakrystii oraz w domu Sióstr przy ul. Szkolnej.

>RORATY w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 6.00

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

* we wtorek: Święto Św. Andrzeja Apostoła,

* w piątek: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

3. W środę w naszym kościółku o godz. 19.00 modlitwy za zmarłych przed obrazem św. Józefa.

4. W tym tygodniu przypada:

> Pierwszy Czwartek Miesiąca, po Mszy świętej wieczornej modlitwy w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

> Pierwszy Piątek Miesiąca, od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwy w intencji Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. O godz. 17.00 Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź rano na Mszy świętej, a popołudniu od godz. 16.00.

> Pierwsza Sobota Miesiąca, po Mszy świętej o godz. 6.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

> Od godz. 9.00 księża udadzą się z sakramentalną wizytą do chorych. Ks. Marcin uda się do chorych od godz. 8.30.

> W przyszłą niedzielę Pierwsza Niedziela Miesiąca – na każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

*po Mszy świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic dla KŻR,

*po Mszy świętej o godz. 16.00 katecheza dla Rodziców i Chrzestnych dzieci, które  mają  być ochrzczone.

*na Mszy świętej o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci kl. III, a po Mszy świętej katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

5. Z soboty na niedzielę (4-5 XII) przypada czuwanie modlitewne dekanatu koniecpolskiego na Jasnej Górze. Chętni prosimy by zapisywali się w zakrystii.

6. Do nabycia są świece Caritasu. Ofiara za nie wspiera akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin.

7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec, Mały Gość Niedzielny, WPiS /w zakrystii/. Zachęcamy do lektury.

8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej świątyni.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień, a naszym Parafianom i Gościom, życzymy dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Urszula Normant, polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Intencje Mszy św. 29.11.2021 – 05.11.2021 roku

Poniedziałek 29.11.

godz. 600  1/+ Krzysztofa Mazura od rodzin Steczów, Włochowiczów, Zirberminców