OGŁOSZENIA I INTENCJE MSZY ŚW.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Posiane w końcu  na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon”owo zrozumienie to ufne i pokorne przyjęcie tego, co Bóg objawił, uchwycenie jego istotnego sensu, czyli  Dobrej Nowiny o zbawieniu, o tym kto i jak go do­konał; o miłości Boga, która wyraża się przez miłosier­dzie oraz o tym, jak należy na tę miłość odpowiedzieć. Tak przyjęte Słowo Boże wydaje owoce. Potrzebne  jest więc trud siewcy, któ­ry głosi słowo i trud słuchacza, który słowo przyjmuje.

1. W ubiegłą niedzielę nasza parafia przeżywała Wizytacje Kanoniczną, którą przeprowadził Ks. Bp Marian Florczyk. Przez Jego posługę grupa młodzieży naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Wszystkim Parafianom za obecność, modlitwę składamy serdeczne ,,Bóg zapłać”. Również Ks. Krzysztofowi, rodzicom, Scholi Baranki Boże, siostrze zakrystiance, siostrze organistce – składamy serdeczne podziękowanie. Rodzicom młodzieży bierzmowanej składamy podziękowanie za dar w postaci kompletu lekcjonarzy mszalnych oraz dwóch ornatów z Niepokalanym Sercem Maryi i Najświętszym Sercem Jezusa.

2. W niedzielę 19 lipca podczas Mszy św. o godz. 930 Ks. Bp Marian Florczyk liturgicznie wprowadzi do świątyni parafialnej nowego Proboszcza Ks. Leszka Struzika, a Parafianie powitają i złożą życzenia. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. i modlitewne wsparcie dla Ks. Proboszcza rozpoczynającego posługę w naszej parafii.

3. Jutro  13 lipca – Dzień Fatimski, rozpocznie się o godz. 1800 Mszą św, następnie Różaniec Fatimski, procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła, błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
poniedziałek: Św.pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
środa: Św. Bonawenturę biskupa i doktora Kościoła.
czwartek:  Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Prasa  katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny,Różaniec /lipiec i sierpień/, Mały Gość Niedzielny, WPiS /w zakrystii/. Zachęcamy do lektury prasy.

6. W Kancelarii Parafialnej możemy zapisywać intencje Mszy św. na 2021 rok.

7. Zapraszamy w każdy wtorek: przed Mszą św. wieczorną na Koronkę do Św. Michała Archanioła, w każdą środę: na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w każdy piątek: na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów: dla katolika nie ma wakacji, urlopu od niedzielnej Mszy  św., życia według Przykazań Bożych.

9. Módlmy się dzisiaj o Światło Ducha Św. dla wybierających Głowę Państwa i Mądrość Bożą dla wybranego Pana Prezydenta Rzeczypospolitej.

Wszystkim Parafianom i przybyłym do naszej Świątyni Gościom, Duszpasterze życzą Błogosławionej Niedzieli, a także Błogosławionego Tygodnia.

Szczęść Boże!

Intencje Mszy św. 13.07.2020 roku – 19.07.2020 roku

Poniedziałek 13.07

godz. 700  + Zbigniewa, Bronisława, Mariannę, Walentego Plich, Stanisławę, Henryka, Stanisława Chruścińskich
godz. 1800  1/+ Wiesława Pietrasa
2/+ Jadwigę, Bolesława Nowaków od córki Bożeny

Wtorek 14.07

godz. 700   + Eugeniusza Żak od córki z rodziną
godz. 1800
1/+ Janinę, Zygmunta Garus, cr. Garus i Lemke

2/+Patrycję Sieniatecką od Celiny  Sakłak

Środa 15.07.

godz. 7 00  + Jadwigę, Antoniego Nowaków, cr. Nowaków i Kowalczyków, Marię, Antoniego Skuza, cr. Skuzów
godz. 1800 1/+ Tomasza, Apolonię, Zdzisława, Stefana Kaczmarzyków, Annę Kramarską
2/+ Lecha Ziółkowskiego od  chrześnicy Haliny Fyda

Czwartek 16.07.

godz. 700  + Stefana, Zdzisława, Monikę, Wilhelma Franiarz od rodziny Smarzyńskich
godz. 1800  1/+ Mariannę, Edwrda Grudniów, Stanisławę,Stanisława Musiał, Annę Stolarską.
2/+ Stanisławę, Józefa Kaczmarzyk od Beaty i Pawła Kurzelewskich

Piątek 17.07