PARAFIA ŚWIĘTEGO MICHAŁA           ARCHANIOŁA W KONIECPOLU

OGŁOSZENIA I INTENCJE MSZY ŚW.I NIEDZIELA ADWENTU


 

 


Nie wiemy, w którym dniu nasz Pan przyjdzie,
dlatego mamy uważać i czuwać bezustannie…

Kiedy czas ten nadejdzie, nie mamy spać zajęci światem,
ale gorliwie zajmować się sprawami Królestwa Bożego…

Pan przyjdzie, Pan nadchodzi, Jego przyjście jest pewne,
Jego przyjście będzie nagłe i potężne…

Pan mówi do wszystkich: Czuwajcie!
Szczęśliwi, którzy noszą Chrystusa w swoim sercu
i zabiegają o Jego sprawy.


1. Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu – rozpoczynamy szczególny czas przygotowania na przyjście Pana.

Dziś na każdej Mszy świętej święcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy okazji nabycia opłatków są częścią wynagrodzenia Sióstr Zakonnych posługujących w naszej parafii. Niech będą one również naszym dziękczynieniem za pracę i starania sióstr. Opłatki będziemy mogli nabywać w zakrystii, pod chórem, po każdej Mszy świętej niedzielnej oraz w domu Sióstr przy ul. Szkolnej codziennie od godz. 15.00.

RORATY w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. W tym roku w przeżywaniu Rorat towarzyszyć nam będą trzej „Przewodnicy na drogach wiary”: Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński, Bł. ks. Jerzy Popiełuszko i Św. Jan Paweł II. Wsłuchani w ich słowa, oraz wspomagani ich wstawiennictwem starajmy się jak najlepiej przeżyć ten adwentowy czas.

Msze święte o godz. 17.00 przez cały okres Adwentu będą poświęcone duchowemu przygotowaniu na święta Bożego Narodzenia. Na tę Mszę świętą szczególnie zapraszamy Dzieci i Młodzież.


2. Do nabycia są już świece Caritasu. Ofiara za nie wspiera akcje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Można nabyć dodatkową świecę wigilijną i zanieść osobom, które nie mogą wychodzić z domu, bliskim czy sąsiadom. Niech na żadnym wigilijnym stole nie zabraknie świecy, która jest symbolem Narodzonego Pana i Jego niegasnącej miłości do każdego człowieka.


3. Dziś przeżywamy doroczny Dzień Seminaryjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o klerykach przygotowujących się do kapłaństwa, szczególnie o naszym rodaku Diakonie Damianie, księżach profesorach i wychowawcach, oraz o nowych powołaniach do kapłaństwa i życia zakonnego. Ofiary składane przeznaczone są na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.


4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
* w poniedziałek: Święto Św. Andrzeja Apostoła;
* w czwartek: Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
* w piątek: Św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, patronkę dobrej śmierci i trudnej pracy oraz orędowniczkę w czasie burzy i pożarów.


5. W poniedziałek o godz. 19.00 na zakończenie miesiąca listopada, w którym w sposób szczególny modliliśmy się za naszych zmarłych, zostanie odprawiona Msza święta za wszystkich Zmarłych Parafian i poleconych w Wypominkach. Na tę Eucharystię, bardzo prosimy aby przynieść znicze.


6. W tym tygodniu przypada:

Pierwszy Czwartek Miesiąca, po Mszy świętej wieczornej modlitwy w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Pierwszy Piątek Miesiąca, od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwy w intencji Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. O godz. 17.00 Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. SPOWIEDŹ rano na Mszy świętej, a popołudniu od godz. 16.00.

Pierwsza Sobota Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 7.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

– Od godz. 9.00 Księża udadzą się z sakramentalną wizytą do chorych. Ks. Marcin uda się do chorych w piątek od godz. 9.00.

Pierwsza Niedziela Miesiąca, na każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Po Mszy świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic dla KŻR, a po Mszy świętej o godz. 16.00 katecheza dla Rodziców dzieci, które mają być ochrzczone oraz dla Rodziców Chrzestnych.


7. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi w naszym kraju nie będzie możliwe zorganizowanie spowiedzi przedświątecznej w tradycyjny sposób. Dlatego przypominamy, że dla wszystkich, którzy chcieliby się wyspowiadać jesteśmy dostępni w konfesjonałach codziennie na każdej Mszy św. rano i wieczorem oraz na każdej Mszy świętej niedzielnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania przez cały okres Adwentu.


8. Przypominamy o uregulowaniu opłat cmentarnych. Każde miejsce pochówku na Cmentarzu Parafialnym jest objęte opłatą na okres 20 lat. Po upływie 20 lat należy uregulować opłatę w Kancelarii Parafialnej.


9. Z piątku na sobotę z 4/5 grudnia przypada Czuwanie modlitewne Dekanatu Koniecpolskiego na Jasnej Górze. Z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych nie organizujemy wyjazdu grupowego do Częstochowy, chętni mogą się wybrać indywidualnie. Dbając jednak o dobro duchowe mieszkańców Dekanatu Koniecpolskiego organizujemy w piątek 4 grudnia o godz. 19.00 spotkanie modlitewne w naszej parafii. Rozpocznie się, ono Adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie Msza święta. Gorąco zapraszamy naszych parafian.


10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec, Mały Gość Niedzielny, WPiS /w zakrystii/. Zachęcamy do lektury.


11. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej świątyni.


12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień, a naszym Parafianom i Gościom, życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.


13. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli: Śp. Janina Znojek, Marian Chrut, Fabian Święcik. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie 

Intencje Mszy św. 30.11.2020 – 06.12.2020 roku

 


Poniedziałek 30.11.
godz. 600   1/+ Janinę, Józefa Cieślaków, Mariannę, Michała Pietrzyków, Mariannę, Władysława
Mrozickich
2/ + Andrzeja Cudaka, za zmarłych z KŻR MB Szkaplerznej  
godz. 1700  1/+ Andrzeja Kaczmarzyka  
2/ + Andrzeja Garusa, cr. Garusów         


Wtorek 01.12.    
godz. 600     1/+ Michała Miąska od siostrzeńca Damiana
2/+ Marię, Ryszarda Jarneckich od kierownictwa produkcji Grupa INCO
godz. 1700  1/+ Jerzego, Janinę Kowalczyków od sąsiadów z ul Wesołej i Willowej              
2/+ Leokadię Kubik od rodziny ze Szczekocin                          


Środa 02.12.
godz. 6 00   1/ + Franciszkę Walaszczyk
2/+  Andrzeja Cudaka od rodziny Baran
godz. 1700  1/+ Władysława Kołodzieja od rodziny Bukowskich z Brzozowej          
2/ + Mariana Słonia od mieszkańców Niwy                           


Czwartek 03.12. – Św. Franciszka Ksawerego (Pierwszy Czwartek Miesiąca)
godz. 600     1/ + Władysława Kołodzieja od sąsiadów z ul. Robotniczej 3
2/+   Bolesława Kaczyńskiego od Magdaleny Goroszczyńskiej z rodziną
godz. 1700    1/+  Antoniego Marcjana, cr. Marcjanów
2/+  Jacka Rządkowskiego                 


Piątek 04.12. – Św. Barbary (Pierwszy Piątek Miesiąca)
godz. 600      1/+ Jacka Rządkowskiego od sąsiadów
2/+ Beatę Kopczyńską od chrzestnej z rodziną   
godz. 1700   1/+ Barbarę Puchała 0d rodzin Piwko, Witkowskich, Jodłowskich
2/+ Barbarę, Czesława Odczyk


Sobota 05.12. (Pierwsza Sobota Miesiąca)
godz. 600     1/+ Tadeusza Zalejskiego od Mirka i Janka
2/+  Władysława Kołodzieja od wnuków Alicji, Patrycji, Dawida

godz. 1800  1/ + Marka Machnika
2/+ Barbarę Przybyła, Jana, Franciszka Maszczyńskich, Andrzeja Stanisławskiego  


Niedziela 06.12. – II Niedziela Adwentu (Pierwsza Niedziela Miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu)
godz. 800  
+ Władysława Górnicza
godz. 930     W 100 rocznicę urodzin Florentyny Palka             
godz. 1130   W 50 rocznicę urodzin Barbary Bladziak
godz. 1400 + Janinę Kołczyk od córki Joanny z rodziną   
godz. 1600 
+ Henryka, Walerię, Józefa Nowaków, Helenę, Piotra Piśkorskich, Gertrudę Hoppe  


 

 

Msze Święte
MSZE ŚWIĘTE - OKRES LETNI: NIEDZIELA 7.00 / 9.30 / 11.30 / 16.00
W TYGODNIU 7.00 / 18.00

MSZE ŚWIĘTE - OKRES ZIMOWY:
NIEDZIELA 8.00 / 9.30 / 11.30 / 16.00
W TYGODNIU 7.00 / 17.00

Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.
Ważne informacje
Numer konta:
63 8276 0003 2000 0000 1238 0001
Licznik odwiedzin
250666
Visit Today : 145
Visit Yesterday : 0
This Month : 145
This Year : 74635
Total Visit : 250666