XXVIII Niedziela Zwykła

1. ,, Każdej niedzieli wszyscy jesteśmy zaproszeni na ucztę. Tuż przed przystąpieniem do komunii eucharystycznej we Mszy św. słyszymy słowa kapłana: Błogosławieni, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka. Nasza odpowiedź, nasza gotowość i to, czy przychodzimy, i to, czy – gdy już przyjdziemy – mamy szatę we­selną na sobie, już dziś pokazuje, czy jesteśmy gotowi na ostateczne zaproszenie Króla.
2. Przeżywamy w naszej parafii i całym dekanacie Dzień Seminaryjny. Są z nami alumni naszego seminarium z profesorem Ks. Mirosławem. Modlimy się za nasze Seminarium a ofiarami złożonymi na tace chcemy zaradzić potrzebom materialnym seminarium.
3. Dzisiaj w Polsce liczymy obecność parafian na mszach św. Prosimy o wolniejsze wychodzenie z kościoła .
4.
Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej świątyni różaniec w dni powszednie  o g.1700 a po różańcu msza św. popołudniowa.  W  niedziele o g.1515. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do  sakramentu bierzmowania.
5.
W tym  tygodniu w liturgii kościoła:
poniedziałek: wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
wtorek:  wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego.
środa: święto Św. Łukasza Ewangelisty.
czwartek: wspomnienie bł.. ks. Jerzego Popiełuszki.
piątek: wspomnienie  Św. Jana Kantego.
sobotę: wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.
6. W sobotę o g.1100 msza św. dziękczynna w intencji Parafialnego Oddziału Akcji  Katolickiej w rocznice powstania. Zapraszamy wszystkie grupy modlitewne w naszej parafii. Program spotkania na ogłoszeniu przy wejściu do Kościoła.
7. Prasa  Katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny, Misje Dzisiaj. Promyczek Dobra. /Do nabycia są również kalendarze misyjne i Kalendarze Rolników w formie książkowej./
8. W kancelarii zapisujemy imiona zmarłych za których modlimy się w  niedziele  przed każdą mszą św./wypominki/. Kancelaria czynna po porannej mszy św. i po południu   przed  i po różańcu.
9. W poniedziałek  po mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i kandydatów  do służby przy ołtarzu.
10. W zakrystii są do odebrania szkaplerze św. Michała Archanioła dla osób, które przyjęły je już duchowo i zamówiły.

Błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień składają
duszpasterze posługujący w parafii
św. Michała Archanioła!