PARAFIA ŚWIĘTEGO MICHAŁA           ARCHANIOŁA W KONIECPOLU

I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

 

 

 

 

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Czekam na Ciebie, Książę Pokoju. Świat nigdy nie miał w nadmiarze ani pokoju, ani modlitwy. W tegoroczny adwent, który rozpoczyna się w atmosferze niepokoju i niepewności, wejdźmy razem i przeżyjmy go jako szczególną szkolę modlitwy.

– Nie każdy jest gościem. O tym, jak w sposób odpowiedzialny pomagać migrantom, o szantażu emocjonalnym i bezpieczeństwie Polski mówi metropolita białostocki, biskup polowy abp Józef Guzdek.

– Błogosławiony, patron, orędownik. Monumentalna, poruszająca umysły i serca uroczystość beatyfikacji ks. Jana Machy w katowickiej katedrze 20 listopada br. dopisała puentę do słów jego ostatniego więziennego listu: „Żyłem krótko, lecz uważam, że cel swój osiągnąłem”.

– Z Izraela przywiozłem szum wiatru. Jak przedstawić dźwiękiem egipskie ciemności? I co musi mieć w głosie Bóg Ojciec? „Biblia Audio. Superprodukcja” to największe słuchowisko radiowe w Europie. Już od grudnia płyty z poszczególnymi księgami Pisma Świętego dołączone będą do „Gościa Niedzielnego”.

– Jeden rzut kamieniem. Jak wygląda życie na Podlasiu? „Gdy na wschodzie od tygodni wojsko, policja i straż graniczna, gdy na granicy wrze i robi się coraz bardziej niepokojąco.

 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Adwent. Każdy z nas ma swój Adwent do przeżycia. Ale czy wiemy, jak dobrze wykorzystać ten okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana oraz czy poprawnie rozumiemy adwentową symbolikę i tradycje?

– Między strachem a współczuciem. W lasach przy granicy z Białorusią można znaleźć zarówno porzucone śpiwory, Koran, jak i wnioski o azyl. Migranci pukają często do drzwi kościołów i cerkwi.

– Świat odrzucił Boga? Trudno dziś dostrzec totalitaryzm, bo skrywa się on pod płaszczykiem liberalnej demokracji. Aby przetrwać, musimy być Kościołem bez kompromisów – przekonuje Rod Dreher.

– Religia pod ostrzałem. Ataki na miejsca sprawowania kultu religijnego, akty wandalizmu czy inne przejawy dyskryminacji wymierzonej w osoby wierzące w życiu publicznym stają się coraz częstsze.

 

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Przykłady pociągają. Grupa ministrantów i lektorów z parafii Tumlin odwiedziła seminarium duchowne w Kielcach

– Wielkie rzeczy w małych Sokolnikach. Licząca zaledwie 1800 osób par. Sokolniki zmienia się z dnia na dzień.

– Co kryją krypty pińczowskiego klasztoru?

– Dobrzy ludzie z Lubczy. Niewielka parafia w dekanacie wodzisławskim prowadzi prace remontowe przy kościele MB Częstochowskiej.

 

MYŚL TYGODNIA

 

APOSTOLSTWO MODLITWY

 

 

 

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

 


Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.


Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.


Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.

Msze Święte
MSZE ŚWIĘTE - OKRES LETNI: NIEDZIELA 7.00 / 9.30 / 11.30 / 16.00
W TYGODNIU 7.00 / 18.00

MSZE ŚWIĘTE - OKRES ZIMOWY:
NIEDZIELA 8.00 / 9.30 / 11.30 / 16.00
W TYGODNIU 7.00 / 17.00

Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.
Ważne informacje
Numer konta:
63 8276 0003 2000 0000 1238 0001
Licznik odwiedzin
335609
Visit Today : 202
Visit Yesterday : 358
This Month : 6486
This Year : 77313
Total Visit : 335609