UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Jedyna taka broń – różaniec. Co takiego wyjątkowego jest w tej modlitwie, która dla jednych jest codzienną praktyką, a innym sprawia spore trudności?

– Różańcowe cuda. O sile Różańca i jego znaczeniu w życiu opowiadają osoby, które doświadczyły tego, jak wielką moc ma ta modlitwa kontemplacyjna. Mówią, czym jest dla nich Różaniec, jak zmienił ich życie i jakie cuda dzięki niemu wymodlili.

– Dokument „Szklany dom” rzeczowo odpiera stawiane Janowi Pawłowi II zarzuty formułowane przez środowiska, które nadużywają faktów związanych z przestępstwami pedofilii w Kościele. W najnowszej „Niedzieli” komentarz do tego filmu.

– Kim są zakonnice XXI wieku? Jak wygląda ich życie, nie tylko w klasztornych murach? Czy oby na pewno tchnie nudą? W najnowszym numerze „Niedzieli” obalamy stereotypy o zakonnicach.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.

– Być światłem Chrystusa. Nowi diakoni Kościoła kieleckiego

– Niezwykły uzdrowiciel. Św. Peregryn i jego kult w Wodzisławiu

– Parafia Łukowa świętuje

– Do Rzymu po pokarm – Wspólnota WSD pielgrzymowała do Wiecznego Miasta

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– O wniebowstąpieniu Pana Jezusa, znaczeniu teologicznym i nauce, jaka dla nas płynie z tej tajemnicy.

– Obronić wiedzę i rozum. Z Pauliną Guzik, autorką filmu „Szklany dom”, który przedstawia odpowiedź Papieża Polaka na dramat wykorzystywania seksualnego w Kościele, rozmawia Agata Puścikowska.

– Wiedzą, za co umierają. O posłudze kapelana w szpitalu wojennym w Charkowie w rozmowie z Bogumiłem Łozińskim mówi michalita ks. Michał Prokopiw.

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.