XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019 r.

10.11.2019 rok

W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Pierwszy cud nas Wisłą. Rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości kraj był podzielony na różnych płaszczyznach. A jednak się udało go zjednoczyć
– Patriotyzm w gospodarce. Przez lata wmawiano Polakom, że biznes i kapitał nie mają narodowości. Dopiero w ostatnich latach myślenie się zmieniło
– Od specjalsów do terytorialsów. Rozmowa o Wojskach Obrony Terytorialnej

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
– 200 lat tradycji – Szkoła w Dyminach świętowała jubileusz
– Wierni ideałom „Solidarności” – 35 rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
– Cmentarzyk na Zawięzieniu – podpatrzone w Pińczowie
– Miechowska debata nad Całunem Turyńskim
– Kochajcie waszą świątynię – kościół w Nowinach poświęcony
– Ziemia Święta na wyciągnięcie ręki – w Gorzkowie powstaje ogród biblijny

W Gościu Niedzielnym m.in.:
– Długi łańcuch. Naród trwa przez kolejne pokolenia. Co nowego każde z nich wniosło do naszego narodowego dziedzictwa?
– Polska błogosławiona. Błogosławieństwem każdego państwa są ludzie wierni Bogu
– Mężowie wypróbowani – i ich żony. Czy korzystne byłoby wyświęcanie żonatych mężczyzn na księży (echa synodu amazońskiego)
– Rodzina będzie w centrum. Nowy rząd stanie przed szeregiem ważnych wyzwań
– Zielone światło z Rosji. Rosyjska agentura kontroluje wiele organizacji ekologicznych. Do czego je wykorzystuje?
– W USA ksiądz odmówił Komunii byłemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi

> Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

> Cele, Kryteria, Zasady, Działania

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.