II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Rekolekcje wielkopostne z ks. Franciszkiem Blachnickim – spotkanie drugie
– Niepłodni. Jak pomóc niepłodnym małżeństwom?
– Zimny prysznic. O niezwykłym programie – Exodus 90, dzięki któremu mężczyźni mogą odkryć swoją drogę do Boga
– „Mni si wydaji” – historia legendarnego trenera Kazimierza Górskiego. Niektóre z jego wskazówek doskonale pasują do życia duchowego
– Prawy dopływ Missisipi – Czy w Ameryce jest jeszcze miejsce dla konserwatystów?
– Filmowa pop-historia. M.in. o tym jak ideologia politycznej poprawności wkroczyła w świat filmów historycznych

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Rodzicu! Bądź uważny! Wywiad z dr Hanną Elżanowską i Justyną Kotowską z Państwowej Komisji ds. Pedofilii
– Instrukcja na wielkopostną drogę
– Jedyny taki świadek – ks. Sławomir Oder – o świadectwie osób, które spotkały Jana Pawła II i o tym, dlaczego święty Papież atakowany jest w swojej ojczyźnie
– Życie po Covidzie. Co dalej, po przejściu choroby Covid-19?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Celem Kościoła jest ewangelizacja (szkolenie młodych kapłanów)
– Odmawiajmy codziennie Różaniec (25-lecie peregrynacji Matki Bożej w Fatimy)
– Można na nich liczyć – Strażacy Ochotnicy z gminy Skalbmierz
– Fatimski Jubileusz w Dyminach

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.