Uroczystość Trójcy Świętej – 07.06.2020 r.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Odpowiedzialny biznes. Z wolna opada kurz po pierwszej bitwie z wirusem. Czego nas ten czas nauczył?

– Nasz Bóg to Trójca. Jak wytłumaczyć to, kim jest nasz Bóg?

– Maryjne drogi kardynała Stefana Wyszyńskiego

– Błękitny Generał – Józef Haller

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Wiślica w wykopaliskach

– Jak Boromeusz uratował Kielce od zarazy

– Relacje z papieskich obchodów w diecezji

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Czas próby wiary, miłości, solidarności – wywiad z abp. Stanisławem Gądeckim

– Nadzieja  o. Wacława. Zmarł. o. Wacław Hryniewicz – jeden z najwybitniejszych polskich teologów

– Ludzkość w obłędzie. W miarę budowy świata sprawiedliwości społecznej walka ras i płci się zaostrza

– Rycerze codziennej pomocy. Kim są kawalerowie maltańscy?

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.