Święto Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

12.01.2020 rok

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych? Argumentów za chrztem dzieci jest wiele, m. in. to, że nie odmawiamy sakramentu namaszczenia chorych osobom nieprzytomnym. Są też liczne i bardzo ważne biblijne przesłanki przemawiające za chrztem dzieci.

– Porzucił islam dla Jezusa. Dlaczego muzułmanin wybrał chrześcijaństwo? O powodach, które doprowadziły go do chrztu mówi Massim Mourad Ayari w rozmowie z red. Włodzimierzem Rędziochem

– Chrzestny czy sponsor? Przyjęcie funkcji chrzestnego to odpowiedzialność przed Bogiem. Czy rodzice chrzestni zdają sobie sprawę, że podejmują zadanie pilnowania ognia, który ma się palić na wieki?

– Czy w naszych modlitwach potrzebujemy tytułu: Współodkupicielka? Na ważne pytanie teologiczne odpowiada na łamach „Niedzieli” znany mariolog – Wincenty Łaszewski.

– Kim jest kard. Luis Tagle? Jest nazywany „Wojtyłą z Azji”. Jest też coraz częściej wymieniany w gronie „papabilis” – kandydatów na ewentualnego następcę Franciszka.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Lectio divina to niezwykła możliwość spotkania z Bogiem w Jego słowie.

– Kolędowali dla dzieci z Amazonii – relacja z Kroczyc

– 150 lat od poświęcenia kościoła w Bobinie

– 35 lat „Siedlecczan” – zespół z gminy Chęciny chroni lokalny folklor

– Brawo, mali misjonarze (par. Zagość)

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Ideologia ekologizmu, czyli czym ekologia nie jest? Powinniśmy się troszczyć o nasz wspólny dom – to mówią wszyscy. Ale kto ma prawo w nim mieszkać – tu już opinie się różnią.

– Sprawa rodzinna. Jacek Dziedzina pyta o potrzebę obchodzenia Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. „Dzień Judaizmu jest przede wszystkim dla Kościoła, żeby ten lepiej rozumiał sam siebie, więcej, żeby Kościół mógł żyć i podobać się Bogu”.

– Grill w piątek? No to klops… Czy Kościół rezygnujący w piątki z jedzenia mięsa jedynie psuje ludziom zabawę?

– Czy istnieje przeznaczenie? Kto biernie czeka na to, co „musi się stać” doczeka się tego, co stać się nie powinno. Dlaczego ludzie wierzą wróżkom i astrologom?

– Czy trafi mi się wierzące dziecko? Gdy dzieci odchodzą od Boga mają zazwyczaj kilkanaście lat. To wtedy zaczyna się problem z wiarą, czy raczej ujawnia się jej brak. Jak wychowywać dzieci, by nie porzucały wiary? Dlaczego dzieci odchodzą z Kościoła?

> Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

> Cele, Kryteria, Zasady, Działania

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.