Niedziela Męki Pańskiej – 14.04.2019 r.

Triduum Paschalne

14.04.2019 rok

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Nowa, ciekawa i wierna – taka ma być Niedziela kierowana przez nowego redaktora naczelnego ks. Jarosława Grabowskiego
– Nie zostawiajcie nas samych – Kościół cierpiący i prześladowany
– Tajemnica trzech dni – Triduum Paschalne
– Polacy bronią Rosjan przed Szwedami (a konkretnie: przed szwedzkim urzędem, który chce zabrać dzieci ojcu)

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Całe Ponidzie pod Grochowiskami
– Wyruszyli na trudny szlak – Nocna Droga Krzyżowa do sanktuarium na Świętym Krzyżu
– Na straży nowokorczyńskiej pamięci – p. Ligia Płonka

W najnowszym Gościu Niedzielnym

– Dzień spłacenia długu – świat nie miał pojęcia, że wtedy rozstrzygają się jego losy. Dziś też nie ma
– Pascha po przejściach. Jak rozwijały się obrzędy Triduum Paschalnego
– Gender nie pokona teologii ciała

> Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

> Cele, Kryteria, Zasady, Działania

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.

This Year : 21901