XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019 r.

15.09.2019 rok

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Opowiedzieć Polskę światu. Po raz pierwszy Polska zadbała o zaprezentowanie swojej historii na forum światowym
– Opieka, a nie walka – jak w sposób pokojowy promować ochronę życia?
– Święte drzazgi – skąd wiemy, że św. Helena znalazła autentyczne relikwie Krzyża Świętego?
– Gdy dziecko idzie złą drogą. Co zrobić, kiedy dorosłe dzieci dokonują złych wyborów życiowych?
– Kaznodzieja w Białym Domu. Wiceprezydent USA Mike Pence często odwołuje się do swojej wiary w Boga

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Nie dajcie sobie ukraść nadziei – papież Franciszek w Afryce
– Zawód podwyższonego ryzyka – o dziennikarskiej profesji mówi Krzysztof Ziemiec
– Duch w klatce i katoliccy dziennikarze – na czym polega bycie katolickim dziennikarzem?
– Wygrać młodzież dla Polski – o wychowaniu do patriotyzmu
– Czy Msza musi być fajna? Skąd biorą się takie poszukiwania u katolików? Dlaczego wierzącym nie wystarcza liturgia bez udziwnień i bez podsycania zainteresowania?
– Kler – Kiedy w mediach aż kipi od antyklerykalnej histerii, poparcie ze strony wiernych staje się niezwykle ważne (felieton Witolda Gadowskiego)

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Czas wielkiej wiary i cierpliwości – katecheci rozpoczęli kolejny rok katechetyczny
– Brakuje równych Kadłubkowi czcicieli Boga – uroczystości w Jędrzejowie
– Lelowian łączy pamięć – wspomnienie o Wrześniu 1939 r. w Lelowie
– W skarbcu wiedzy o przeszłości – Archiwum Diecezjalne w Kielcach
– Przystanek Historia o germanizacji polskich dzieci w latach II wojny światowej

> Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

> Cele, Kryteria, Zasady, Działania

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.