XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 r.

16.06.2019 rok

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Ciemna strona internetu. Czym jest patostreaming i co oglądanie takich treści robi z ludźmi
– Wola nieba. Marzę o tym, by osiągnąć zbawienie – mówi były piłkarz Marek Citko
– Bóg nie jest księgowym. Co zrobić, gdy człowiek orientuje się, że modlitwa staje się uciążliwym obowiązkiem?
– Wspólnota Bóg. Tajemnica Trójcy Świętej
– Owce potrzebują pasterzy. O kulcie w Medjugorju mówi abp Henryk Hoser
– Wspólnota zaufania. Czy można być w Kościele nie ufając mu? Komentarz do ostatnich sondaży

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Bóg jest Trójcą Świętą. Skąd o tym wiemy?
– Sakrament obecności. Eucharystia
– Wiara w wielkim mieście. Jak przekazać wiarę – to pytanie jest aktualne w każdym pokoleniu
– Dzieją się cuda – św. Szarbel Makhlouf i jego wstawiennictwo

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– W Boże Ciało za Jezusem
– Echa kieleckiego Uwielbienia na Rynku
– Kapłaństwo sześćdziesięcioletnie – ks. Kan. Wiktor Zapart
– Kluczewsko dołączyło do rodziny szkół papieskich

> Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

> Cele, Kryteria, Zasady, Działania

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.