VI Niedziela Zwykła – 17.02.2019 r.

17.02.2019 rok

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Manifest wiary – kard. Müller ostrzega przed końcową próbą Kościoła
– W ciemnej jaskini mediów – o praźródłach mowy nienawiści
– Testament Jana Olszewskiego

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Jesteście Bożym Teraz – nasi pielgrzymi w Panamie
– O peregrynacji św. Peregryna do Wodzisławia
– Margaretki – czyli modlitewny pas bezpieczeństwa dla kapłanów

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Ścigany – Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzesznika. W jaki sposób oddzielić grzech od uwikłanego w niego grzesznika?
– Nie do wiary. Fake news nie musi być prawdziwy. Ważne, by był prawdopodobny i szkodził, komu trzeba
– Życie dla Polski – W życiu Jana Olszewskiego odbija się cała złożoność czasów PRL i III RP
– Dlaczego warto się modlić? Laicyzacja zaczyna się tam, gdzie człowiek porzuca modlitwę

> Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

> Cele, Kryteria, Zasady, Działania

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.