I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020 r.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Patomowa. Wulgaryzmy stały się częścią oficjalnego języka. Co to oznacza? Ci, którzy uważali się za elity stali się wulgarni i sami używają mowy nienawiści

– Dajcie żyć!. Ks. Wojciech Węgrzyniak o tle przetaczających się przez Polskę protestów i o perspektywach dla Kościoła

– Gdybyś znała ich mękę. Każda modlitwa za zmarłego oznacza zmniejszenie brzemienia, które dźwiga w czyśćcu

– To idzie młodość. Październik 2020 zafundował nam kubeł zimnej wody. Zamiast pełzającej laicyzacji mamy jej przyspieszoną wersję

– Ręcznie sterowana agresja. Zachód mierzy się z kolejną falą terroryzmu islamskiego

– Drugi cios. W którym miejscu epidemicznego horroru jesteśmy?

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Co się stało z Polską? Żeby zrozumieć obecną sytuację, konieczna jest analiza tego, co dzieje się na polskich ulicach i w polskich domach

– Boję się kobiet, które chcą zabić własne dziecko. Nie ufam im i nie zostawiłbym swoich dzieci pod ich opieką – pisze Piotr Wysocki

– Życie po śmierci dla sceptyków

– Prawdziwi i fałszywi prorocy w Polsce. Mamy obecnie chaos medialny i społeczny

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Nie zapomnijmy o nich. Okres jesienno-zimowy jest zawsze trudny dla osób dotkniętych bezdomnością

– Brak miłości jest największym niebezpieczeństwem dla świata – mówi bp Marian Florczyk

– Piszą piękną historię wiary – jubileusz w Bilczy

– Odnalezione relikwie (par. Brzezinki)

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.