XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Kościół ubogim. Papież Franciszek często mówi o tym, że w Kościele szczególne miejsce zajmują biedni i opuszczeni: „Oni mogą nas wiele nauczyć”.
– Kucharz biedaków. Są ludzie, którzy całym swoim życiem pokazują czym jest chrześcijańska miłość w praktyce. Taką osobą jest Dino Impagliazzo, który od lat karmi ubogich w Rzymie.
– Świat nienawidzi chrześcijan. Na początku XX wieku 95% przestępstw przeciwko religii było wymierzonych w chrześcijan. Po stu latach, sytuacja ta nie ulega zmianie.
– Musimy wyjść z okopów. Kim jest nowy rzecznik episkopatu? Jakie wyzwania przed nim stoją? Jakie ma rozwiązanie na spopularyzowanie mediów katolickich?
– Teologia wciąż inspiruje – mówi Dziekan Wydziału Teologii KUL – ks. prof. Przemysław Kantyka. Dlaczego warto studiować teologię?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
– Po śladach życia i męczeństwa bł. Karoliny
– Uczcili swojego patrona (relacja z Jędrzejowa)
– Botaniczne atrakcje potrzebują wsparcia
– Przełamali tajemnicę śmierci. Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci (par. Górno)
– Od wieków broni i błogosławi (par. Mnichów)
– Świętowali rolnicy i „Domaszowianki”

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
– Twarzą w twarz. Co chwilę czytamy o nowych odkryciach, spekulacjach i doniesieniach o tym, jak wyglądał Jezus z Nazaretu. Temat jest niezwykle chwytliwy. Nie tylko dla chrześcijan.
– Nowa broń masowego rażenia. Pojawienie się na rynku smartfona zmieniło naszą cywilizację w stopniu większym, niż się dziś wydaje.
– Między przeszłością a przyszłością. Czy przeniesienie katechezy z salek parafialnych do klas szkolnych dało tylko dobre owoce? Coraz częściej pojawia się dziś opinia, że szkolne lekcje religii nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale miały być jej dopełnieniem.
– Powróćmy do Eucharystii. Pandemia nie może być okazją do eksperymentów liturgicznych – mówi kard. Robert Sarah.

MYŚL TYGODNIA

APOSTOLSTWO MODLITWY

Co to jest?

Krąg Biblijny to grupa osób czytających Pismo Święte. To miejsce, gdzie czyta się i rozważa Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna więcej wierzyć, zaczyna coś robić lepiej, to początek, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Krąg Biblijny to także rozpalanie wspólnotowe „lampy oliwnej”, która może i powinna coraz bardziej świecić dzięki „oliwie” przynoszonej przez każdego człowieka. Tak często mówimy, że: „trudno zrozumieć słowa Jezusa”. Krąg biblijny wyjaśnia je doskonale i wyjaśnia to, co Jezus miał na myśli i to co chciał nam przekazać.

Cel?

Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia.

Na Ciebie czekamy!

Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu. Zapraszamy więc wszystkich chętnych – młodych i dorosłych – do wspólnego rozważania Pisma Świętego.

Kiedy?

Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.