PARAFIA ŚWIĘTEGO MICHAŁA           ARCHANIOŁA W KONIECPOLU

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II – święty w oczach dziecka”

27 kwietnia w Przedszkolu Nr 2 w Koniecpolu odbyła się Uroczystość z okazji rozstrzygnięcia Gminnego konkursu plastycznego – „Jan Paweł II – święty w oczach dziecka”. Patronat nad konkursem objął ksiądz prałat –proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Koniecpolu – Kazimierz Bogdał. Ksiądz proboszcz był też głównym fundatorem nagród ale nie jedynym. Nagrody ufundowała również siostra Teresa Tomczak a także nauczycielki przedszkola – organizatorki konkursu.

W konkursie wzięło udział sześć placówek oświatowych z Gminy Koniecpol: Szkoła Podstawowa –im. Jana Pawła II- Łysiny, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych- Rudniki, Szkoła Podstawowa Nr 2-Koniecpol, Szkoła Podstawowa Nr 1- Koniecpol, Przedszkole Nr 2 – Koniecpol, Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” . Na konkurs wpłynęło 70 przepięknych prac. Niektóre były wykonane przy pomocy rodzica, czy opiekuna ale większość to samodzielne prace młodych artystów. Celem naszego konkursu było kultywowanie pamięci naszego znamienitego rodaka Jana Pawła II i zamierzony cel osiągnęłyśmy.

Jury oceniające prace dzieci miało twardy orzech do zgryzienia ponieważ wszystkie prace były na swój sposób piękne. Nagrody przydzielono w dwóch kategoriach: I – przedszkolaki , II – klasy I- III – Szkoła Podstawowa. Ponieważ ksiądz Kazimierz był bardzo hojny i przekazał dużą ilość nagród miałyśmy duże pole do popisu w rozdzielaniu miejsc oraz wyróżnień.

W kategorii – Przedszkolaki”

Miejsca pierwsze otrzymały:

Maja Badurska- Przedszkole Nr 2

Lena Robak – Rudniki

Aleksandra Ciszewska- „Jaś i Małgosia”

Tomaszewska Dorota –Łysiny

Miejsca drugie:

Klara Swojnog – Łysiny

Maja Kić- Przedszkole Nr 2

Miejsca trzecie:

Maja Kaczmarzyk – Przedszkole Nr 2

Dorota Sokolińska –„Jaś i Małgosia”

Łukasz Skiba – Rudniki

Wyróżnienia otrzymali:

Kinga Salita- „Jaś i Małgosia”, Kacper Sieradzki –, Oliwia Kulawiak, Wiktoria Florczyk, Natalia Kaźmierczak Kamil Ślęzak, Wiktoria Smoła, Weronika Garus- dzieci z Przedszkola Nr 2, Mateusz Rutkowski , Alicja Bandura, Julia Kupczyk – dzieci z Łysin

W drugiej kategorii – Klasy I-III- Szkoła Podstawowa nagrody otrzymali:

Miejsca pierwsze:

Dawid Bożek – Szkoła Podstawowa Nr 2

Nikola Bukowska – Rudniki

Miejsca drugie:

Julia Przygrodzka – Szkoła Podstawowa Nr 1

Iza Bebel – Szkoła Podstawowa nr 2

Nikoła Struska- Łysiny

Miejsca trzecie:

Mateusz Mrozicki- Szkoła Podstawowa nr 2

Aleksandra Chrzuszcz – Rudniki

Wyróżnienia otrzymali:

Emilka Salita, Wiktor Skiba ,Kasia Kowalczyk, Julia Pluta, Oliwia Prusek, Julia Królicka, – dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Michał Marczak, Sandra Piasecka, Nikola Kożmińska – dzieci z Rudnik

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia- niewielkie obrazki Jana Pawła II oraz dyplomy.

Uroczystość bardzo się wszystkim podobała. Był ks. Kazimierz Bogdał, pan burmistrz- Ryszard Suliga oraz przedstawiciele z placówek oświatowych. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze o Janie Pawle II. Pokonkursowa wystawa prac dzieci odbędzie się w sali domu parafialnego przy Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Koniecpolu. Serdecznie zapraszamy do podziwiania prac małych – wielkich artystów.

DSCN0500 DSCN0506 DSCN0512 DSCN0513 DSCN0527 DSCN0530 DSCN0532 DSCN0544 DSCN0546

Msze Święte
MSZE ŚWIĘTE - OKRES LETNI: NIEDZIELA 7.00 / 9.30 / 11.30 / 16.00
W TYGODNIU 7.00 / 18.00

MSZE ŚWIĘTE - OKRES ZIMOWY:
NIEDZIELA 8.00 / 9.30 / 11.30 / 16.00
W TYGODNIU 7.00 / 17.00

Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna
godziny urzędowania:

od poniedziałku do soboty
OKRES LETNI:
7.30 - 8.00 oraz od 17.15 - 17.45

OKRES ZIMOWY:
7.30 - 8.00 oraz od 16.15 - 16.45

Numer konta:
63 8276 0003 2000 0000 1238 0001
Licznik odwiedzin
37718
Visit Today : 59
Visit Yesterday : 193
This Month : 2984
This Year : 34325
Total Visit : 37718